Dnes je Utorok, 31.3.2020, meniny má Benjamín, zajtra Hugo
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Turčianskych Tepliciach

Kam v Turčianskych Tepliciach

Turčianske Teplice sú región, ktorý je známy najmä svojimi kúpeľmi, no turisti a návštevníci tu samozrejme môžu nájsť aj iné zaujímavé možnosti, ako spoznať históriu, prírodu a čaro tohoto okresu. Samozrejme ale musíme pri odporúčaní, kam zájsť v okolí, najmä kúpeľmi.

Vznik kúpeľov podmienili liečivé termálne vody, ktoré vyvierali na povrch a svojou teplotou patria medzi horúce pramene. Z hľadiska chemického zloženia sú to sadrovo-zemité minerálne pramene s teplotou vody na žriedle od 40,7 stupňov C do 46,5 stupňov C. V dnešnej dobe kúpele pozostávajú z liečebných domov Veľká Fatra, Aqua, Malá Fatra a Kollár.

Okrem kúpeľov je možné navštíviť aj soľnú jaskyňu, ktorá je vybudovaná výhradne z prírodného materiálu. V meste sa nachádza aj jeden z najstarších a najrozľahlejších kúpeľných parkov na Slovensku, v ktorom rastie mnoho cudzokrajných drevín. Pre ľudí mladých aj starších odporúčame taktiež športový areál pod šírim nebom známy ako Lanové Centrum.

Čo sa týka turistiky, v regióne je prekrásna Gaderská dolina, ktorou preteká bystrina a oblasť je vhodná na rekreačné túry.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by TurčianskeTeplice.ideň.s. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok